top of page
UNI2_black_thumb02.jpg

ĽAHKÉ STREŠNÉ KRYTINY

Ľahké plechové strešné krytiny sú všestranne použiteľné vďaka svojej nízkej hmotnosti, rôznorodosti a modernému dizajnu. Sú dostupné v rôznych tvaroch, povrchových prevedeniach a farbách. Špecifické tvary  charakteristické pre každý typ krytiny, či výška vĺn a povrchová úprava plechu má pre krytiny nie len estetický, ale aj funkčný - technický význam, ktorý bližšie špecifikuje možnosti využitia danej krytiny. Pri výbere krytiny je dôležité si toto pravidlo uvedomiť, aby bola krytina určená správne a zachovala si tak svoju kvalitu a výdrž zodpovedajúcu vybranému typu materiálu.

ČO JE DÔLEZITÉ PRI REALIZÁCII STREŠNEJ KRYTINY?

LATOVANIE

Typ latovania je špecifický pre každú krytinu. Správne latovanie je kľúčom ku kotveniu krytiny a zaručenie dlhú životnosti krytiny.       

PRIPRAVUJEME

SKLON STRECHY

Nie každá strešná krytina je vhodná na všetky sklony a typy striech. Sklon strechy je základnou informáciou, podľa ktorej vyberáme vhodnú krytinu, ktorá zodpovedá danému sklonu.

PRIPRAVUJEME

PRÍSLUŠENSTVO

Správne strešné doplnky, ako krajové lišty, alebo kotviaci materiál, či kvalitné náradie sú dôležitou súčasťou montáže strešných krytín. Kompletné montážne príslušenstvo dodáva streche nielen  estetickú ale aj dlhotrvácnu kvalitatívnu úroveň.

PRIPRAVUJEME

POSTUP

Na zabezpečenie záruky, garancie  materiálu a dlhodobej výdrže strešnej krytiny je dôležité postupovať v súlade s technickou a projektovou dokumentáciou, montážnym návodom a odporúčaniami výrobcu zakúpenej krytiny. 

PRIPRAVUJEME

VÝBER STREŠNEJ KRYTINY

Ak rozmýšľate, aká strešná krytina je vhodná na vašu strechu podľa jej veľkosti, tvaru, či sklonu, ako pripraviť latovanie, prípadne čo je potrebné vedieť pred jej samotnou montážou a aké montážne doplnky budete potrebovať - nahladnite sem!

PRIPRAVUJEME
blachotrapez.jpg
Vyber krytiny
Trapez.jpg

TRAPÉZOVÉ PLECHY

Trapézový plech je jedna z najviac využívaných ľahkých plechových krytín. Trapézový plech je vďaka svojmu jednoduchému hranatému tvaru veľmi všestranný a vhodný aj na strechy s nízkym sklonom - od 9°. Trapézové plechy sa využívajú na pokrývanie malých strešných plôch, akými sú záhradné prístrešky ale aj veľké priemyselných budovy. Dá sa použiť ako strešný ale aj stenový obklad a preto je využiteľný pri architektúre s industriálnym nádychom.

TRAPÉZOVÉ PLECHY - PRIPRAVUJEME
Trapezove plechy
Škridloplechy

ŠKRIDLOVÉ PLECHY

10°

Plechové strešné krytiny imitujúce tvar škridly sú klasika v ľahkých strešných krytinách, ktorá nesklame. Najčastejšie sa využívajú na rodinné domy, alebo altánky. Výhodou je ich nízka hmotnosť, vďaka čomu sú tieto krytiny ideálne aj pre rekonštrukciách starších striech, pokiaľ sa sa ponecháva pôvodný krov. Škridlové plechy sú vhodné na strechy so sklonom od 14° avšak v ponuke máme aj špecifické typy škridlových krytín vhodné pri nižších sklonoch od 10°.

UNI1.jpg
Wave
Vawe.jpg

NOVINKA

MODULOVÁ KRYTINA WAVE

10°

Našou novinkou v ponuke ľahkých strešných krytín je modulová krytina Wave. Vlastnosťami a tvarom je to škridloplechová krytina, avšak rozdielom jeto, že sa vyrába v kompaktných stohovateľných formátoch. Tento menší rozmer (šírka 1,17m; šírka 0,74m) zabezpečuje ľahkú manipuláciu pri montáži, ktorú bez problémov zvládnu dve osoby. Modulová krytina Wave je vhodná pri strešnom sklone od 10° vyššie.

WAVE - PRIPRAVUJEME
Falcovaná krytina

FALCOVANÁ KRYTINA

Falcovaná krytina patrí medzi stálice ktorá svojim jednoduchým prevedením a minimalistickým vzhľadom nikdy nevyjde z módy. Falcuje a montuje sa ručne tradičným klampiarskym postupom. Tento spôsob montáže vo výsledku zabezpečuje veľmi kvalitnú a odolnú strešnú krytinu do tých najťažších poveternostných podmienok. Falcovaná krytina je vhodná pre strechy so sklonom od 3°.

FALCOVANÁ KRYTINA - PRIPRAVUJEME
blachotrapez.jpg
blachotrapez.jpg

SYSTÉM CLICK / RETRO

Falcovaná krytina patrí medzi stálice ktorá svojim tradičným prevedením a minimalistickým vzhľadom nikdy nevyjde z módy. Vďaka inováciám a pokroku sa tento typ krytiny už nemusí robiť ručne, ale dá sa vyrobiť tak ako profilovaná ľahká strešná krytina v presných dĺžkach a v tvare panelov so stojačikmi pripravenými na montáž. Tento spôsob výroby zaručuje rýchlu a jednoduchú montáž a zároveň plní svoju funkčnosť. Falcovaná krytina Click / Retro je vhodná pre strechy so sklonom od 8° / 9°.

SYSTÉM CLICK

30°

ALUKRYT

Hliníková krytina Alukryt je jedna z prvých ľahkých strešných krytín, ktoré sa u nás používajú dodnes. Vyrábame ju priamo u nás z prírodného, alebo lakovaného hliníkového plechu v menších formátoch - 0,41m x 1m. Táto krytina je vhodná na strechy s väčším sklonom a to od 30°.

ALUKRYT - PRIPRAVUJEME

PRIPRAVUJEME

Strešné podbitie

PRIPRAVUJEME

10°

KANADSKÝ ŠINDEĽ

Asfaltový šindeľ je obľúbená strešná krytina na záhradné domčeky, alebo pri rekonštrukciách striech, ktoré vyžadujú nízku záťaž. Skladá sa z oxidovaného asfaltu s minerálnymi plnivami a nenasiakavou nosnou rohoží zo sklených vlákien. Povrch je tvorený tlakovo zavalcovaným posypom z keramizovaného prefarbeného granulátu. Na spodnej strane šindľu sa nachádza termoaktivný lepiaci pruh, ktorá slúži na zlepenie šablón a vytvorenie kompaktnej plochy. Dostupný vo farbách červená, hnedá, čierna v dvoch prevedeniach bobrovka a obdĺžnik. Kanadský šindeľ je vhodný na strechy so sklonom od 10°.

KANADSKÝ ŠINDEĽ - PRIPRAVUJEME
Kanadský šindeľ

ASFALTOVÉ PÁSY

10°

Asfaltový šindeľ je obľúbená strešná krytina na záhradné domčeky, alebo pri rekonštrukciách striech, ktoré vyžadujú nízku záťaž. Skladá sa z oxidovaného asfaltu s minerálnymi plnivami a nenasiakavou nosnou rohoží zo sklených vlákien. Povrch je tvorený tlakovo zavalcovaným posypom z keramizovaného prefarbeného granulátu. Na spodnej strane šindľu sa nachádza termoaktivný lepiaci pruh, ktorá slúži na zlepenie šablón a vytvorenie kompaktnej plochy. Dostupný vo farbách červená, hnedá, čierna v dvoch prevedeniach bobrovka a obdĺžnik. Kanadský šindeľ je vhodný na strechy so sklonom od 10°.

ASFALTOVÉ PÁSY - PRIPRAVUJEME

PRIPRAVUJEME

PRIPRAVUJEME

STREŠNÉ PODBITIE

Plechové strešné podbitie je ideálnym riešením ak hľadáte peknú, trvácnu a bez údržbovú alternatívu na prekrytie strešného podhľadu. Podbitie je dostupné v jednofarebných povrchových úpravách,alebo v povrchovej úprave imitujúcej rôzne dreviny. Na rozdiel od klasických drevených podhľadov, plechové podbitia sú bez údržbové, odolné voči plesniam či korózii. Vyrábajú sa na mieru v presných dĺžkach a vďaka tomu je montáž veľmi jednoduchá a zároveň estetická vďaka skrytému kotveniu.

STREŠNÉ PODBITIE - PRIPRAVUJEME

PRESVETĽOVACIE STREŠNÉ KRYTINY

lexan_slider.jpg

LEXAN

Jednou z obľúbených krytín na zastrešenie balkónov, terás či zimnách záhrad sú polykarbonátové platne inak zvané aj Lexan. Prestrešenie polykarbonátom je ideálne riešenie ak chcete zastrešiť priestor bez odobratia denného svetla. Výhody polykarbonátu sú: výborná priepustnosť svetla, odolnosť voči rozbitu, dobré tepelnoizolačné vlastnosti. V ponuke máme dutinkové a plné platne v rôznych hrúbkach a farebných prevedeniach s dvojtou UV ochranou pre tu najvyššiu kvalitu. Polykarbonát je vhodný na strechy aj s menším sklonom od 5°.

Lexan

STREŠNÉ KRYTINY PRE PLOCHÉ STRECHY

Ploché strechy

PRIPRAVUJEME

PVC | TPO | EPDM

Hydroizolačné fólie sú ideálnym riešením pre ploché strechy alebo strechy s nízkym sklonom. Skladom máme hydroizolačnú fóliu na báze mäkčeného PVC značky Fatrafol aj so strešnými doplnkami pre odvodnenie plochých striech od firmy Topwet.

PVC STREŠNÉ FÓLIE - PRIPRAVUJEME
Fatrafol

ASFALTOVÉ PÁSY

Asfaltový pás súlužia buď ako rýchla strešná krytina na prekrytie malých strešných plôch ako pergola, altánok či záhradny domček, ale aj ako vrchná vrstva pre  Montáž je veľmi jednoduchá a bez použitia plameňa – stačí rozvinúť, odstrániť ochrannú fóliu a pritlačiť k podkladu. Doručujeme použiť lepenkové klince. V ponuke máme dva typy asfaltových pásov značiek ICOPAL a Gutta. Vhodné na strechy so sklonom od 5°.

ASFALTOVÉ PÁSY-PRIPRAVUJEME

PRIPRAVUJEME

PODKLADOVÉ A KONŠTRUKČNÉ MATERIÁLY

Asfaltové pásy
Konštrukčné materiály

PRIPRAVUJEME

STREŠNÉ LATY

Chystáte sa na montáž latovania pre strešnú krytinu? V našom sortimente nájdete strešné laty 5 a 6 m dĺžkach ihneď k odberu.

PRIPRAVUJEME

OSB DOSKY

Chystáte sa na montáž plného debnenia? V našom sortimente nájdete kvalitné OSB dosky rôznych hrúbok.

bottom of page